Merkezi Taipei, Tayvan'da bulunan şirket Bay Chung-Won Shu, Peter tarafından 1988 yılında kuruldu.
 
Bugün Transcend, dünya çapında 13 ofisi ile dijital depolama, bellek, multimedya ve endüstriyel
ürünlerin önde gelen küresel markası haline geldi. Sadece kendi ürünlerini tasarlayan, geliştiren ve üreten marka, ar-ge gücüyle uluslararası bir kuruluştur.
 
Transcend en yüksek kaliteyi ortaya çıkarak adanmışlık ve 360 derece tam profesyonel hizmet
anlayışıyla farkını ortaya koyuyor.
 
Müşteri odaklı bir şirket olarak Transcend, pazarın değişen ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verme yeteneğine sahiptir. Transcend, neredeyse tüm bellekle ilgili gereksinimleri karşılamak için her tür bellek modülü, flash bellek kartı, USB flash sürücü, kart okuyucu, harici sabit sürücü, katı hal sürücü ve endüstriyel sınıf ürünler dahil olmak üzere 2000'den fazla ürün sunmaktadır.
 
Markanın ana ürün grupları
 
- Internal depolama; server, notebook, vs.. SATA 2,5’
- External SSD ve HDD depolama birimleri
- Kişisel Bulut Depolama
- Otomobil ve Motorlar için araç kameraları
- Vücut kamera sistemleri
- Hafıza Kartları SD cards, Micro SD, CF express, Expansion for Mac.
- USB Flash Drivers
- DRAM Modules DDR5, DDR4, DDR3
- Kart Okuyucular
- DVD yazıcılar
- Apple Çözümleri. Hafıza ve bellek.
 
Sisteme ve markalara (Apple, Mac, Lenovo, Hp, Supermicro,…) özgü ihtiyaçları karşılamanın yanı sıra, modern yüksek teknolojili yaşam tarzlarına uyum sağlayan cesur yeni çevre birimleri geliştirerek trendler yaratır.
 
Transcend, Toplam Kalite Kontrol konseptini şirket genelinde uygulamıştır ve Tayvan'da ISO 9001, ISO 14001 ve QC080000 onayını alan ilk ve dünyada ikinci bellek modülü üreticisi olmuştur.
 
Ürettilen her Transcend parçası, gelişmiş test ekipmanları ve özelleştirilmiş test yazılımı kullanılarak ayrı ayrı test edilir. Üretim personeli, tüm ürünlerin şirketin sıkı kalite standartlarını karşılamasını sağlamak için yoğun bir eğitimden geçer.
 
Transcend'in Taipei'deki genel merkezi dışında Los Angeles, Maryland, Silikon Vadisi, Hamburg, Rotterdam, Londra, Tokyo, Seul, Şangay, Pekin, Shenzhen ve Hong Kong'da ofisleri bulunmaktadır.
YUKARI
tr_TR