IoT Siber Güvenlik

a4GATE Data Diode OT/IT Yakınsaması Endüstriyel arenadaki yeni trendler, genellikle çok sayıda IoT cihazı dahil olmak üzere OT'den büyük miktarda veri çıkarılmasını arz eder. Bu cihazlara erişilmesi ve oluşan verinin şirket içinde ve hatta üretimi geliştirmek için bulut uygulamalarında depolanması, analiz edilmesi gerekir.

Erişim gerekliliği, ana faaliyet alanı olan OT ağını, iki ağ arasında daha önce hiç olmadığı kadar siber saldırılara maruz bıraktığı ve OT'yi zarar görmekten koruma refleksi önemli bir endişe nedenidir.

Endüstrinin finansal erişim ve işleme hızı, operasyonel kapasitenin çıktısının sayısallaşıp ofis gerisinde beyaz yakalı birimlerin karar verme başarısı tamamen analitik ve hızlı düşünmenin konfor alanına iter. Bu yaklaşımlara IT hızı ve görüşüyle bakıldığında aradaki uçurumun asıl sebebi olan OT/IT farkındalığı ve farklılığıdır.

a4GATE ürün grubu, tam bir izolasyon için mümkün olan en düşük donanım katmanında fiziksel olarak bölümlere ayırarak (fiziksel bir ayırma) IT/OT ağlarının güvenli ve emniyetli bir yakınsama oluşturmasını sağlar.  a4GATE, OT cihazlarından / hizmetlerinden proaktif olarak veri toplayacak ve ham verileri tescilli bir FPGA* çipi aracılığıyla güvenli bir şekilde IT tarafına ileterek hizmetlerin toplanmasını sağlayarak kesintisiz bir veri akışı sağlamaktadır.

 a4GATE, 350 farklı PLC ve SCADA sunucusundan kendi yerel protokollerinde kolayca veri alabilir. Veriler daha sonra OPC/UA TAGS'a dönüştürülür ve IT tarafına gönderilir. Bazı protokoller olduğu gibi dönüştürülmeden iletilir.

a4GATE  Private Limited (Marka Adı: iTF) ürünleri Hindistan'da Üretilmiştir.

 

Merkezi Gurgaon'da bulunan şirketimiz, sektörler arasında giderek büyüyen siber saldırı yüzeyini güvence altına almayı amaçlayan genç ve dinamik bir kuruluştur.

Patton İletişim Altyapısına Odaklanmış Bir Teknoloji Şirketir.

Uzun ömürlü bir teknoloji şirketi olarak 1984 yılında kurulduktan sonra, odaklandığı yaklaşım güvenli iletim yöntemleri olmuştur. Patton mimarisine bağlı FiberPlex şirketinin  16 yakın iletişim ve iletişim güvenliği yaklaşım çözümleri 2024 yılı itibariyle NASABİL güvencesi altında çözüm ortaklarına temin ve destek konusunda hazır duruma gelmiştir.

Data Diode kavramı ve segmentasyon süreçlerinde UDP protokol seviyesinde tek yönlü single mod 10 KM. 10G performas ile veri iletimleri tek yönlü sağlama fırsatı veren ürünle Siber Güvenlik konularında verinin geri dönüşüne izin vermeden güvenlik sağlar.

FiberPlex SFP+ 10G çözümü ile L3 Switch yapınızı, Firewall ve Router gibi statc route yazabileceğiniz mimarilerinizi Data Diode sürecine çekmiş olursunuz.

İletimleriniz UDP protokolü mevcutsa güvenlik adına info@nasabil.com adresi ile iletişime geçin.  

YUKARI
tr_TR